Gökhan Erol, Umut Yenilmez ve Haluk Oranköylü’ den oluşan 22” (22 inç) Türkçe sözlü Alternatif Rock yapan Power Trio’ dur.

İstanbul’un kaosundan sıkılıp Antalya’ya yerleşmeye karar veren Umut Yenilmez ve Haluk Oranköylü grubun temellerini 2015’ te attılar. Cover Band olarak çalışılan yıllarda albüm fikri hep vardı fakat grubun üçüncüsü kim olacaktı?

Mayıs 2018’ de The Royal Castle Pub Side’ de cover projesi için Umut ve Haluk’ a katılan, grubun vokal-gitaristi Gökhan Erol ile birlikte grup, 3.elemanını’ da bulmuş olur. Daha ilk sahnelerinde, büyük bir uyum yakalamaları, 22” için çok motive edici olmuş ve daha ciddi projelere imza atabilecekleri inancını kazandırmıştır.

200 gün boyunca, her gece sahne almalarına rağmen, ilk günkü heyecanı yaşayan ve dinleyicisine yaşatan üçlü, dirayetle çalmaya devam etmiş, bu sayede de, birbirlerini müzikal ve kişisel olarak daha yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır.

Farklı konser ve sahnelerde edindikleri tecrübeler sonucunda, Haluk Oranköylü’ nün eğlenceli mizacıyla davul soundu üzerine yaptığı bir çıkarım sonucunda grubun adı 22” olarak sabitlenmiştir. (Demek ki neymiş 22”)

Her gece sahne almaları, her ne kadar yorucu olsa da, her türlü imkansızlıkla en iyi şekilde başa çıkmış ve 2020’ de “DURMA” adlı 6 şarkılık beste albümüne imzalarını atmışlardır.

Puja Studio’ da Çağlayan Yıldız’ ın eşliğinde alınan kayıtlar gayet eğlenceli ve motive edici şekilde gerçekleşmiştir.

Grubun en büyük özelliklerinden biri de her bir üyenin lead vokal yapması, farklı enstrümanlar çalmaları ve bütün bunları muazzam enerjilerle birleştirerek, yorumladıkları şarkıları ilgi çekici ve yenilikçi bir ruh ile icra etmeleridir.

Demek ki neymiş?

Tartışmaya katılın Bir Yorum

Bir Cevap Yazın